Rabčiansky okruh – výsledky

Výsledky Rabčiansky okruh 2021 – pozri tu.
Fotogalériu od autora Mirka Kovalíčka – pozri tu

V piatok 27.augusta 2021 sa v Rabči uskutočnil už 23.ročník Rabčianskeho okruhu. Na štart sa postavilo dohromady 150 bežcov.
Ako prvý odštartovali najmenší pretekári v kategórii žiakov do 6 rokov a po nich nasledovali žiaci 7-11 rokov ktorí bežali trať dlhú 800 metrov. Trojice najlepších na 800 m:
1. Šimon Murín, 2. Viktor Chajdiak, 3. Michael Rentka
1. Nela Špitálová, 2. Nela Vošková, 3. Eliška Malinková
Pred štartom hlavných kategórií si svoju 400 m trať odbehla aj trojica mamičiek s kočíkmi.
Potom už nasledoval hromadný štart všetkých ostatných kategórií (st.žiaci, dorast a dospelí).
Na hlavnej 10,2 km trati v kat. Muži I. (19-39 r.) to bol boj doterajšieho lídra OBL-ky Pavla Bakoša z Chlebníc s Máriom Košútom z TT Vavrečka. Napínavý súboj nakoniec lepšie zvládol Mário Košút ktorý zdolal Pavla o 57 sekúnd. Tretie miesto napokon po časovej korekcii vybojoval Pavol Hrubjak z TT Vavrečka (odštartoval o 7 minút neskôr)

V kategórii Muži II. (40-49 r.) bol najrýchlejší Slavomír Praj z TT Vavrečka, ktorý zdolal Petra Malinku zo Zákamenného a Vladimíra Madleňáka z Oravanu Or.Jasenica.

Kategóriu Muži III. (50 r. a viac) ovládol Roman Petrikovič z MK Tvrdošín, ktorý zdolal Jozefa Kubiznu z Oravan Or.Jasenica o tri sekundy. Tretí bol Vladimír Pánik z KRTKO team Trstená.

Medzi ženami (19-39 r.) bola najrýchlejšia Miroslava Strežová z BK Run D.Kubín, ktorá porazila Katarínu Chromčákovú zo Skimo Babia hora a tretia skončila Jana Habľáková z Klina.

V kategórii Ženy II. (40-49 r.) zvíťazila Jarmila Kakusová z KB Breza, pred Lenkou Mokošákovou z Bike run Zubrohlava a treťou Annou Chorvátovou z MK Tvrdošín.

Krátku trať 4,6 km najrýchlejšie odbehol Peter Porubský (Ťapkaj team), ktorý zdolal Dávida Matisa (4runners) o jednu sekundu a Matúša Štrausa (Or.Polhora) o 12 sekúnd.

Medzi Mužmi nad 40 r. zvíťazil Marián Chajdiak (TT Vavrečka) pred dvojicou domácich bežcov 2.Jozefom Revajom a 3.Jánom Maťugom.

Kategóriu Ženy do 40 rokov ovládla Martina Porubská (Ťapkaj team) pred Barborou Bandíkovou (Rabčice) a Miroslavou Chromčákovou (Or.Polhora).

V kategórii Ženy 40-49 rokov bola najrýchlejšia Mária Bakaľová (Ťapešovo), 2. miesto získala Eva Murínová (Or.Polhora) a tretia bola Mária Bandíková (Tvrdošín)

V kategórii Ženy nad 50 rokov bola najrýchlejšia Emília Matisová (Tvrdošín), 2. miesto získala Ľubomíra Maxová (Rabča)

V kategórii dorasteniek 16-18 rokov zvíťazila Alexandra Jadroňová z Ťapešova.
Aj napriek veľkej snahe organizátorov sa stala v kategórii starších žiakov 12-15 rokov chyba pri dĺžke odbehnutej trate. Na popud rodičov sa organizátor rozhodol na poslednú chvíľu s dobrým úmyslom zmeniť dĺžku trate na 2,5 km, ale drobné zaváhanie pri vyznačení trate a nepozornosť detí pri výklade trate pred štartom spôsobili, že iba 4 pretekári správne odbočili a zvyšných 18 pretekárov si odbehlo krátku hlavnú trať 4,6 km. Všetci sa so cťou vyrovnali aj s takouto dlhšou traťou a nakoniec boli aj spravodlivo vyhodnotení.
2,5 km – Dievčatá: 1. Lucia Pikošová, 2. Soňa Kajanová
4,6 km – Dievčatá: 1. Lenka Malinková, 2. Alžbeta Jadroňová, 3. Zuzana Gereková
4,6 km – Chlapci: 1. Kristián Babinský, 2. Tadeáš Chajdiak, 3. Adam Revaj a Matúš Voška

Za organizáciu pretekov patrí veľké poďakovanie tímu okolo Juraja Maxu, Dobrovoľnému hasičskému zboru Rabča, Obci Rabča, Červený kríž Rabča, učiteľky ZŠ Rabča, časomiere Marek Voška a učiteľkám ZŠ Breza za pomoc pri registrácii.