Babohorský bežecký okruh – výsledky

Výsledky – pozri tu
Fotogaléria od autora Mira Kovalíčka – pozri tu

V piatok 13.augusta 2021 sa uskutočnil už 2.ročník Babohorského bežeckého okruhu v Oravskej Polhore. Pri Chate Slaná voda starosta obce Ing. Michal Strnál privítal viac ako 130 bežcov a spolu so svojimi spolupracovníkmi pripravil všetkým zúčastneným krásny športový zážitok.

Najprv sa na štart postavili najmenší pretekári, ktorí si odbehli trať 350 m.
Najrýchlejšími bežcami boli:
1. Chajdiak Viktor (TT Vavrečka), 2. Murín Šimon (Or.Polhora), 3. Iglarčík Matúš (Rabča)

1. Špitálová Nela (Námestovo), 2. Rybanská Eva (Vrútky), 3. Sitáriková Klaudia (Breza)

Po nich nasledoval hromadný štart ostatných kategórií. Žiaci 12-15 rokov bežali trať dlhú 2,5 km, dorastenci 5,5 km a dospeláci si mohli vybrať medzi 11 km alebo 5,5 km.

Hlavnú trať 11 km v kategórii Muži I. (19-39 r.) najrýchlejšie odbehol Pavol Bakoš z Chlebníc, ktorý porazil Marcela Filipa z Oravskej Polhory a Michala Streža z BK Dolný Kubín.

Kategóriu Muži II. (40-49 r.) najrýchlejšie zvládol Marián Gemmel z Nitry, (po rodičoch má korene v Rabči), ktorý zdolal Slavomíra Praja z TT Vavrečka a Rastislava Vajduľáka z MK Tvrdošín.

Kategóriu Muži III. (50 r. a viac) ovládol Roman Petrikovič z MK Tvrdošín pred Vladimírom Pánikom z KRTKO team Trstená a Štefanom Verníčkom zo Zákamenného

Medzi ženami (19-39 r.) zvíťazila Miroslava Strežová z BK Dolný Kubín, ktorá len tesne o 4,6 sek. porazila Katarínu Chromčákovú z Or.Polhory, tretia dobehla Alžbeta Mikolajčíková z Novote. V kategórii Ženy II. (40 r. a viac) zvíťazila Lenka Mokošáková z Bike run Zubrohlava.

Na krátkej trati 5,5 km zabehol najrýchlejší čas dorastenec Samuel Florek z BK Dolný Kubín. Medzi Mužmi (19-39 r.) bola najrýchlejšia dvojica domácich bežcov keď zvíťazil Matúš Štraus pred Jánom Murínom a tretí skončil Dávid Matis z Námestova. V kategórii Muži II. (40 r. a viac) sa z víťazstva tešil Jozef Revaj z Rabče, ktorý zdolal Petra Sitárika z KB Breza a Branislava Brontvaja.

V kategórii Ženy I. (19-39 r.) zvíťazila Marta Kocúrová z Or. Veselého, druhá bola Diana Babinská a tretia Ľubica Babinská.

V kategórii Ženy II. bolo poradie – 1. Mária Bakaľová, 2. Marcela Tropeková z Rabče, 3. Helena Revajová z Orava tímu.

V kategórii žiaci/čky 12-15 r. sa na prvých troch miestach umiestnili:
1. Lenka Malinková zo Zákamenného, 2. Zuzana Gereková z Námestova, 3. Natália Brandysová

1. Kristián Babinský, 2. Tadeáš Chajdiak TT Vavrečka, 3. Matúš Voška z Námestova

Za skvelú organizáciu patrí poďakovanie tímu okolo starostu obce Oravská Polhora Ing. Michala Strnála, za časomieru Marekovi Voškovi z Vasiľova a za pomoc pri registrácii učiteľkám zo ZŠ Breza.