Beh okolo Lomnej – výsledky

Výsledky 0.ročníka Behu okolo Lomnej – pozri tu
Fotogaléria od Jany Jurigovej – pozri tu

Dňa 4.septembra 2021 sa uskutočnil 0.ročník Behu okolo Lomnej. Na štart pretekov na futbalovom štadióne sa prihlásilo dohromady 110 pretekárov. Ako prvý sa na štart postavili najmenší pretekári. Skoro tridsiatka detí si za mohutného povzbudzovania dospelákov odbehla svoje trate 300 a 600 metrov. Potom sa už na štart postavili všetky kategórie od starších žiakov až po veteránov.

Hlavnú 10 km trať s prevýšením cca 200 m najrýchlejšie odbehli pretekári z kategórie Muži I. (19-39 r.) keď Michal Tuka z Nižnej (35:23 min.) porazil Pavla Bakoša z Chlebníc (36:04) a Tomáša Smolku z Párnice (38:04).

V kategórii Muži II. (40-49 r.) zvíťazil Vladimír Madleňák z Oravan Or.Jasenica pred Mariánom Bucom z Bobrova.

V kategórii Muži III. 50-59 r. si ďalšie víťazstvo v OBL-ke pripísal na svoje konto Roman Petrikovič z MK Tvrdošín, ktorý zdolal Juraja Maxu z KB Breza a Vladimíra Pánika z Krtko team Trstená.

V kategórii Muži IV. (60 a viac rokov) si pódium vybojovali traja „mušketieri“ zo Zákamenného – 1. Štefan Verníček, 2. Pavol Florek, 3. Jiří Malinka

V kategórii Ženy I. (19-39 r.) zvíťazila tohtoročná suverénka v OBL-ke Miroslava Strežová z BK Dolný Kubín (45:21 min.) pred Dominikou Valkovou z Rabče (47:39) a Simonou Lomázovou z BK Dolný Kubín (48:58).

V kategórii Ženy II. (40-49 r.) opäť nikto nestačil na líderku OBL-ky Jarmilu Kakusovú z KB Breza (46:21 min), ktorá zdolala Annu Chorvátovú z MK Tvrdošín a Adriánu Kormaňákovu z KB Breza.

Na krátkej trati 5,5 km dominovali dorastenci, keď ju najrýchlejšie odbehol Benjamín Belicaj zo Zákamenného (ŠKP B.Bystrica), ktorý porazil domáceho pretekára Samuela Floreka a tretí skončil Peter Porubský (Muži I.) z Liptovského Mikuláša.
Kategóriu Muži I. (19-39 r.) vyhral teda Peter Porubský pred Matúšom Štrausom z Or.Polhory a Jurajom Graňákom z Oravan Or.Jasenica.

V kategórii Muži II. (40-49 r.) zvíťazil Vlastimil Gracík z Oravan Or.Jasenica, pred Jozefom Revajom z Rabče a Petrom Voškom z Námestova.

V kategórii Muži III. (50 a viac rokov) zvíťazil Peter Sitárik z KB Breza a druhý skončil Peter Hušla z Bike run Zubrohlava.

Medzi ženami bola na krátkej trati najrýchlejšia Martina Porubská z Liptovského Mikuláša, druhá skončila Michaela Maxová z KB Breza a tretia dobehla Veronika Serdeľová zo Zákamenného – (všetky kat. Ženy I.) .

V ketegórii Ženy II. (40-49 r.) zvíťazila Erika Majdišová z Tvrdošína pred Máriou Bakaľovou z Ťapešova a Marcelou Tropekovou z Rabče.

V kategórii Ženy III. (50 a viac rokov) triumfovala Emília Matisová z Tvrdošína pred Ľubomírou Maxovou z Rabče a Teréziou Jurigovou z Lomnej.

Kategórie Dorast 16-18 rokov: 1. Benjamín Belicaj (ŠKP B.Bystrica), 2. Samuel Florek (Lomná), 3. Adam Revaj (Rabča)

Dorastenky: 1. Paulína Jurigová (Lomná), 2. Lenka Tomulcová (Lomná)

V kategórii starších žiakov 12-15 rokov bol na trati 2 km najrýchlejším bežcom Sebastián Belicaj zo Zákamenného (ŠKP B.Bystrica), ktorý zdolal Kristiána Babinského z Rabče a Dávida Judiaka z KB Breza.

Medzi dievčatami podala opäť najlepší výkon Lenka Malinková zo Zákamenného, ktorá porazila Zuzanu Gerekovú z Námestova a tretiu Natáliu Brandýsovú zo Zákamenného.

Aj napriek tomu, že organizátori doteraz nemali osobnú skúsenosť s takýmto veľkým podujatím dopadlo všetko veľmi dobre. Za drobné nedostatky, ktoré sa budúci rok posnažíme odstrániť sa ospravedlňuje tím okolo Mariety Florkovej, súrodencov Milana a Andreja Jurigových, TJ Lomná a Obec Lomná. Za podporu, časomieru a nápoje ďakujeme Marekovi Voškovi a veľká vďaka za sprevádzanie spoza mikrofónu Alenke Beloritovej.