Beh Zubrohlavským chotárom – výsledky

Fotogaléria od autora Juraja Gazdíka – pozri tu
Výsledky – pozri tu

Po ročnej pauze patril druhý septembrový víkend opäť Behu Zubrohlavským chotárom – Memoriál Peťa Stoklasu. Z viacerých dôvodov padol termín behu na sobotu 11. septembra. V areáli za Kýčerou sa stretlo 154 bežcov v dvoch tradičných kategóriách na 5 a 11 km. Trate sa nemenili a tak si bežci mohli porovnať svoje predošlé časy. Samozrejmosťou boli preteky pre takmer päťdesiatku našich najmenších.
Počasie organizátorom aj pretekárom od začiatku prialo a užili sme si letnú atmosféru. Myšlienka OBL-ky prilákala aj k nám mnoho bežcov a tak by sme chceli vyjadriť poďakovanie a podporu jej zakladajúcim členom.


V štartovnom poli sa objavili aj nové tváre, rovnako veľa verných pretekárov a domácich bežcov, čo nás samozrejme nesmierne teší. Na päť kilometrovej trati si najlepšie počínal Dávid Matis z Námestova, ktorý preletel traťou za 20:21. Na 2.mieste dobehol Štefan Piták z Námestova a tretí skončil junior Samuel Florek z Lomnej. Na trati sa výborne darilo aj juniorom z TT Vavrečka a výborný čas 23:14 a celkovo 5. miesto zabehol ešte len trinásť ročný Tadeáš Chajdiak.

V kategórii ženy zvíťazila s časom 30:05 Erika Majdišová z Tvrdošína pred domácou bežkyňou Lenkou Skurčákovou a Emíliou Matisovou z Tvrdošína.

Klasický zvlnený terén 11 kilometrovej trate lesnými a poľnými cestami si vyskúšalo 60 bežcov. Z mužov dominoval úradujúci majster Slovenska v horskom behu Martin Rusina z Námestova v čase 42:43. Po druhú občerstvovačku mu robil spoločnosť Mário Košút z Vavrečky, ktorý si v závere postrážil 2. miesto pred Pavlom Bakošom z Chlebníc. Pre zaujímavosť všetci traja bežali tempom pod 4 minúty na kilometer. Títo borci patria k aktuálnej oravskej (nie len) bežeckej špičke a ich účasť na BZCH nás veľmi teší.

Zo žien triumfovala Katarína Chromčáková z Oravskej Polhory v čase 55:28 a celkovom vynikajúcom 16. mieste. Vo finálnom poradí žien ju doplnili s výbornými časmi Jarmila Kakusová z KB BrezaLenka Stopjaková z Oravského Veselého. Všetky tri dámy si poradili s náročnou trasou v teplom počasí pod jednu hodinu.

V cieli panovala dobrá nálada a jedinečné finišerské emócie. Všetkým pretekárom gratulujeme k výkonom a Ďakujeme za vytvorenú atmosféru. Myšlienka behu sa opäť naplnila!

Ďakujeme všetkým zúčastneným a organizátorom pod vedením Františka Štureka a Františka Volfa za krásny športový zážitok a o rok sa opäť stretneme