Nočný Beh Kuzmínovom – výsledky

Výsledky – všetky kategórie – stiahni tu
Fotogaléria od autorov Ján Sopúch a Vilo Tokár – pozri tu

V stredu 14. septembra podvečer sa v Dolnom Kubíne uskutočnil už druhý ročník Nočného behu Kuzmínovom, ktorý bol však po prvý krát zaradený aj do OBL-ky. Trať dlhá 6,5 km s celkovým prevýšením 130 m prilákala skoro 150 pretekárov. V žiackych kategóriách sa na štart postavilo dohromady ďalších 65 súťažiacich.

Na úvod si svoje trate odbehli všetky žiacke kategórie a pri najmenších deťoch tentokrát nešlo o medaily ale o účasť na „veľkých pretekoch“ a preto sa neurčovalo poradie.
V kategórii starších žiakov 12-15 rokov sa však už rozdeľovali ocenenia. Výsledky trojice najlepších dopadli nasledovne:
1. Štefan Škuta, 2. Daniel Ondrík, 3. Tibor Kováčik
1. Daniela Ondríková, 2. Alžbeta Jadroňová (Ťapešovo), 3. Zuzana Gereková (Námestovo)

Po skončení žiackych behov nasledovala bubnová show BATIDA, ktorá určite nabudila 150 dospelákov, aby sa za neustáleho dažďa pustili do boja s hlavnou traťou. Tak ako pred tromi dňami v Zubrohlave sa opäť očakával súboj o víťazstvo hlavne medzi dvojicou Mário Košút – Pavol Bakoš. Obaja sa hneď od začiatku usadili na čele, kde im zdatne sekundoval junior Róbert Judiak. Pavla Bakoša však na pár sekúnd vyviedla z rytmu rozviazaná šnúrka, ale stratu po chvíli dobehol. Postupne sa však táto trojica ostatným pretekárom vzďaľovala a napokon si celkové víťazstvo v novom traťovom rekorde 23:20 min. postrážil Mário Košút z TT Vavrečka, ktorý zdolal o 7 sekúnd Pavla Bakoša z Chlebníc a tretí so stratou 21 sekúnd dobehol „vrchársky špecialista“ Róbert Judiak z klubu skialpinista.sk.
V kategórii Muži II. bol najrýchlejší domáci bežec Jozef Machaj, ktorý za sebou nechal Tomáša Madleňáka z TT Vavrečka a Petra Malinku zo Zákamenného.
V kategórii Muži III. sa z ďalšieho víťazstva opäť tešil líder OBL-ky Patrik Skurčák z TT Vavrečka, ktorý na druhé miesto odsunul Igora Otepku z BK Dolný Kubín a na tretie Vladimíra Pánika z Krtko teamu Trstená.
V kategórii Muži IV. obsadil 1.miesto domáci pretekár Eduard Grácik, na 2. mieste skončil Pavol Florek zo Zákamenného a 3. miesto vybojoval Pavol Ďurdík z BS Turany.

Medzi ženami s časom 28 minút dominovala vekom ešte len dorastenka Daniela Ondríková z Dolného Kubína, ktorá zdolala ďalšie dve domáce pretekárky Moniku Chovanovú o 50 sekúnd a Sáru Machajovú o 1:50 minúty.
V kategórii Ženy I. tak dvojicu Monika Chovanová a Sára Machajová doplnila na „bedni“ líderka OBL-ky Dominika Valková z Rabče.
V kategórii Ženy II. zvíťazila ďalšia domáca pretekárka Zuzana Páleníková, ktorá o dve minúty zdolala Adriánu Kormaňákovú z KB Breza a tretia so stratou 3 a pol minúty dobehla Zuzana Dudášová z klubu skialpinista.sk
V kategórii Ženy III. bolo nasledovné poradie: 1. Patrícia Krupová (SÚNT Braňo Krúpa), 2. Soňa Jurigová-Majdová (BK Dolný Kubín), 3. Ľubomíra Maxová (Rabča)
Rovnakú trať bežali aj dorastenecké a juniorské kategórie. Do celkového poradia sa výsledky premietli takto:
Dorastenci:
1. Samuel Florek (BK Dolný Kubín), 2. Daniel Ondrík (Dolný Kubín), 3. Dávid Bíroš (Ovčiarsko)
1. Daniela Ondríková (Dolný Kubín), 2. Lucia Páleníková (Dolný Kubín), 3. Soňa Tarčáková (MPKDK)
Juniori:
1. Róbert Judiak (skialpinista.sk), 2. Samuel Machaj (Meteor Dolný Kubín), 3. Matej Graňák (Oravan Or.Jasenica)
1. Veronika Strapcová (Žaškov)

Na záver chceme poďakovať hlavnému organizátorovi Štefanovi Belvončíkovi a jeho tímu Bežecký klub Dolný Kubín za parádny športový zážitok. Za podporu veľká vďaka mestu Dolný Kubín a všetkým sponzorom a dobrovoľníkom bez ktorých by to nešlo. Dúfame, že na budúci rok sa podarí vybaviť lepšie počasie a všetci sa opäť stretneme v Dolnom Kubíne.