Beh Zubrohlavským chotárom – výsledky

Výsledky – kategórie st.žiaci až dospelý – stiahni tu
Fotoalbum od autorky Katky Kozákovej – pozri tu

Už tradične v nedeľu do obeda sa v Zubrohlave konal 7. ročník Behu Zubrohlavským chotárom – memoriál Peťa Stoklasu. Na štart sa postavilo viac ako 250 bežcov, ktorým určite nevadilo ani drobné mrholenie počas pretekov. Organizátori pre nich pripravili dve trate hlavnú 11 km a krátku 5 km.

Na úvod si však odbehli svoje behy najmenší pretekári.

Potom sa už na štart dlhej a krátkej trate postavilo dohromady až 190 bežcov. Na „päťke“ bol medzi mužmi s časom 20:00 minút najrýchlejší Dávid Matis z ŠKP Trstená, ktorý o 19 sekúnd zdolal Martina Vanečka z klubu PretekaRYS a tretí dobehol Matúš Štraus z Oravskej Polhory. Medzi ženami podala najlepší výkon Daniela Chajdiaková z TT Vavrečka 25:53 min., ktorá na 2. miesto odsunula vekom ešte len dorastenku Alexandru Jadroňovú z Ťapešova a na 3. mieste skončila Lenka Pitáková z klubu Oravská Jednota Elitných.
Medzi 14-17 roč. juniormi sa z víťazstiev tešili Samuel Florek z BK Dolný Kubín a Alžbeta Jadroňová z Ťapešova.
Päťku bežali aj žiaci do 13 rokov a poradie na bedni vyzeralo nasledovne:
1. Viktor Chajdiak (TT Vavrečka), 2. Matúš Voška (Námestovo), 3. Fedor Škombár (Námestovo)
1. Tamara Kupčíková, 2. Alica Revajová (Rabča), 3. Eliška Malinková (Zákamenné)

Na hlavnej trati sa očakával súboj o víťazstvo hlavne medzi dvojicou Košút – Bakoš. Podľa slov Pavla Bakoša si hneď od štartu išiel sólo preteky Mário a on sa mu iba pozeral na chrbát. Na ôsmom kilometri sa mu priblížil, ale v zbehu to Mário Košút (TT Vavrečka) rozbalil a bezpečne si v čase 42:36 min. dobehol pre víťazstvo. Pavol Bakoš (Chlebnice) na druhom mieste zaostal iba o 22 sekúnd. Tretí so stratou 2 minút dobehol aktuálny líder OBL-ky Miloš Magerčák z Dynamečko Suchá Hora.
V kategórii Muži II. (nad 40 rokov) sa z víťazstva tešil Miloš Franko z ŠK Oravaman, ktorý len tesne zdolal dvojicu bežcov z TT Vavrečka, keď druhý Patrik Skurčák zaostal len o 1 sekundu a tretí Slavomír Praj iba o 16 sekúnd.

V kategórii Ženy I. (do 40 rokov) bola najrýchlejšia líderka OBL-ky Dominika Valková z Rabče 56:59 min., ktorá zdolala o 1 minútu druhú Katarínu Chromčákovú z Oravskej Polhory a o ďalšiu minútu zaostala tretia Martina Vozárová.
V kategórii Ženy II. (nad 40 rokov) si ďalšie tohtosezónne víťazstvo vybojovala Adriána Kormaňáková z KB Breza, ktorá porazila druhú Annu Chorvátovú z ORAVA-tímu a tretiu Marcelu Jankolovú z klubu Jankola Run Team.

Na záver chceme poďakovať celému organizačnému tímu pod vedením Ferka Štureka, ktorí opäť nesklamali a pripravili krásne športové podujatie. Celou akciou nás spoza mikrofónu sprevádzal Marek Graňák, za výborný guľáš veľká vďaka Červenému krížu Zubrohlava. Ďalej pri organizácii pomáhali ŠK Oravaman, Horská záchranná služba, Obec Zubrohlava. Za materiálnu a finančnú pomoc veľmi pekne ďakujeme všetkým sponzorom.