Beh na Štibeľ – výsledky

Výsledky všetky kategórie – stiahni tu
Fotogaléria od Ivana Buckulčíka – pozri tu

V sobotu 24. septembra sa v Zákamennom uskutočnil už 4. ročník Behu do vrchu Štibeľ. Aj napriek chladnému ránu si do areálu futbalového štadióna TJ Tatran Zákamenné našlo cestu skoro 80 pretekárov. Hlavná trať je pre bežcov poriadne náročná – meria síce len 5,6 km, ale má celkové prevýšenie až 460 metrov. Starší žiaci bežali polovičnú trať s prevýšením cca 200 metrov.

Po hromadnom štarte st.žiakov, dorastu a dospelých si svoje trate v okolí futbalového ihriska odbehli najmenší pretekári. Poradie v jednotlivých kategóriách bolo nasledovné:
Mladší žiaci 9-11 rokov – 700 metrov:
1. Viktor Chajdiak (TT Vavrečka), 2. Peter Holmík (TT Vavrečka), 3. Filip Sekeráš (Dolný Kubín)
1. Nela Vošková (Námestovo), 2. Eliška Malinková (Zákamenné), 3. Ľubomíra Gereková (Námestovo)
Najmladší žiaci do 8 rokov – 300 metrov:
1. Tomáš Belicaj (Zákamenné), 2. Patrik Spuchlák (Námestovo), 3. Teodor Chajdiak (TT Vavrečka)
1. Sabina Ondreková (Beňadovo), 2. Zuzana Greňová (Námestovo), 3. Denisa Kramarčíková (Breza)

V hlavných kategóriách sa pri neúčasti Pavla Bakoša a Mária Košúta očakával útok na víťazstvo od aktuálneho lídra OBL-ky Miloša Magerčáka z Dynamečka Suchá Hora. Zdatne mu však sekundoval junior Matej Graňák z Oravanu Oravská Jasenica, ktorý ešte asi kilometer pred cieľom za Milošom Magerčákom zaostával o pár sekúnd, ale v záverečnom stúpaní mu ušiel a napokon s náskokom 32 sekúnd zvíťazil (30:17 min.). Tretí dobehol do cieľa so stratou 49 sekúnd Patrik Skurčák z TT Vavrečka. V kategórii Muži II. zvíťazil domáci pretekár Peter Malinka (33:08 min.), ktorý zdolal Mariána Chajdiaka z TT Vavrečka a Vladimíra Madleňáka z Oravanu Oravská Jasenica.
V kategórii Muži III. zvíťazil celkovo tretí Patrik Skurčák, 2. miesto obsadil Vladimír Pánik z Krtko teamu Trstená a tretí dobehol domáci bežec Viktor Buckulčík.
V kategórii Muži IV. všetkým chýbal domáci „rýchlik“ Štefan Verníček, ktorý sa po vyvrtnutom členku v Zubrohlave stal o pár dní ako cyklista účastníkom nehody s autom a teraz sa úspešne lieči z vážnych zranení. Na stupňoch víťazov tak skončili jeho domáci kamaráti Pavol Florek, ktorý zdolal Jiřího Malinku.

Medzi Ženami bola najrýchlejšia celkovo šestnásta Zuzana Dudášová z klubu skialpinista.sk, ktorá trať zvládla za 37 a pol minúty. Druhá s minútovou stratou skončila Alžbeta Mikolajčíková z Novoti a tretia dobehla Adriána Kormaňáková z KB Breza.
Kategóriu Ženy I. tak ovládla Alžbeta Mikolajčíková, druhá bola domáca bežkyňa Veronika Zálešáková a tretia skončila Eva Mokošáková z klubu Bike run Zubrohlava.
V kategórii Ženy II. doplnila na „bedni“ dvojicu Zuzana Dudášová – Adriána Kormaňáková tretia Mária Malinková zo Zákamenného. V kategórii Ženy III. zvíťazila Ľubomíra Maxová z Rabče.