Klinský krosový beh 2023 – výsledky

Výsledky – pozri tu
Fotogaléria od autorky Márie Ogurekovej – pozri tu

V sobotu 24. júna sa v Kline konal už 4.ročník Klinského krosového behu. Aj napriek tomu, že nám neprialo počasie a trať bola mokrá a blatistá, tak si cestu na štart našlo až 130 pretekárov.

Najprv si svoje trate odbehla 40-tka najmenších bežcov. Trate mali dlhé od 100 až do 800 metrov. Do výsledkov sa to premietlo takto:
Predškoláci (2018 a mladší)
1. Lucia Rentková (TT Vavrečka), 2. Liana Habľáková (Klin), 3. Sofia Metesová (Zubrohlava)
1. Peter Greňa (Námestovo), 2. Krištof Trabalka (TT Vavrečka), 3. Matej Habľák (Klin)
Najmladší žiaci (2015-2017)
1. Ema Smržíková (Lokca), 2. Klaudia Baculáková (Oravská Jasenica), 3. Zuzana Gregová (Námestovo)
1. Adam Medvecký (Dolný Kubín), 2. Richard Lipiak (Klin), 3. Filip Galčík (Námestovo)
Mladší žiaci (2012-2014)
1. Dorota Holmíková (TT Vavrečka), 2. Kristína Krivániková (Klin), 3. Zuzana Greňová (Námestovo)
1. Viktor Chajdiak (TT Vavrečka), 2. Marek Vargončík (Klin), 3. Martin Ondrek (Sihelné)
Starší žiaci (2008-2011) bežali trať 1,5 km a výsledky boli nasledovné:
1. Daniela Ondríková (MPK Dolný Kubín), 2. Nela Špitálová (Námestovo), 3. Eliška Malinková (Zákamenné)
1. Daniel Ondrík (MPK Dolný Kubín), 2. Pavol Spuchlák (Námestovo), 3. Šimon Murín (Oravská Polhora)

Andrea Janidžárová – nová držiteľka traťového rekordu pri rozhovore s Tonym Špitálom

Po žiakoch sa na hlavnú 11 km a krátku 5 km trať postavila sedemdesiatka bežcov. Aj keď trochu popŕchalo nebola núdza o dobré výkony. Organizátori sa snažili bežcov motivovať finančnou odmenou za prekonanie traťového rekordu. Napokon sa to podarilo v kategórii žien, keď nové traťové maximum s časom 1 hod. a 21 sekúnd stanovila Andrea Janidžárová z Námestova, ktorá tak prekonala rekord Jarmily Kakusovej o 8 sekúnd.
Na krátkej 5 km trati podal najlepší výkon junior Matúš Štraus z Oravskej Polhory, ktorý zdolal ďalšieho Polhorčana Jána Murína a tretí skončil Marek Voška z Vasiľova. Dorastenci a dorastenky bežali krátku 5 km trať a poradie v cieli bolo nasledovné:
1. Lenka Malinková (KB Breza), 2. Terézia Kakusová (Zákamenné)
1. Dávid Štraus (Oravská Polhora), 2. Samuel Špitál (Námestovo), 3. Oliver Kakus (Zákamenné)

Na hlavnej trati sa čakal útok na rekord od dvojice Miloš Magerčák a Matej Graňák. Aj napriek veľkému úsiliu rekord odolal, keď víťaz Miloš Magerčák (Dynamečko Suchá Hora) za ním zaostal o 1:37 minúty. Druhý dobehol Matej Graňák (Oravan Oravská Jasenica) a tretí skončil Jozef Košút z Námestova.
V kategórii Muži II. (40-59r.) bol najrýchlejší Peter Malinka zo Zákamenného, ktorý zdolal Patrika Skurčáka z klubu TT Vavrečka a tretí dobehol Juraj Kubalák z Tvrdošína.
V kategórii Muži III. (60 a viac rokov) bol prvý Pavol Florek zo Zákamenného a druhý skončil Štefan Verníček taktiež zo Zákamenného.

V kategórii Ženy I. zvíťazila Andrea Janidžárová z Námestova pred Alžbetou Mikolajčíkovou z Novoti a tretia skončila domáca bežkyňa Janka Habláková.
V kategórii Ženy II. sa z víťazstva tešila Monika Čajková z klubu TT Vavrečka, druhá dobehla Adriana Kormaňáková z KB Breza a tretia skončila Anna Chorvátová z Orava tímu.

Na záver chceme v mene OBL-ky poďakovať všetkým zúčastneným za bezproblémový priebeh pretekov. Za krásne športové popoludnie patrí veľká vďaka organizačnému tímu O.Z. Orava v pohybe pod vedením Tonyho Špitála a Domina Baculáka. Za podporu a sprístupnenie telocvične ďakujeme obci Klin a za občerstvenie a pekné ceny všetkým ostatným sponzorom.
Dúfame, že o rok sa opäť všetci stretneme na KKK.