BUM Námestova – výsledky

Výsledky podľa kategórií časomiera PT – stiahni tu
Kompletné výsledky – celkovo aj kategórie – stiahni tu.
Fotogaléria od autora Milana Čierneho – pozri tu.

V sobotu 21.mája sa v Námestove uskutočnil už 5.ročník Behu ulicami mesta. Po dvoch Covidom poznačených virtuálnych ročníkoch sa bežci konečne mohli opäť stretnúť na Hviezdoslavovom námestí. Na štart pretekov sa dohromady postavilo rekordných 228 bežcov.

Na úvod si svoje súťažné behy odbehlo až 89 žiakov. Predškoláci (2017 a mladší) bežali trať 100 m a z víťazstva sa tešili Zuzana Šimeková z Námestova a Richard Jurčák z Mútneho

Mladší žiaci boli rozdelení do troch kategórií 6-8 rokov, 9-11 rokov, 12-13 rokov. Medzi 6-8 ročnými, ktorí bežali 200 metrov boli najrýchlejší Dorota Holmíková z Vavrečky a Vladimír Mikula z Námestova. V kategórii 9-11 ročných žiakov, ktorí bežali trať 300 metrov si víťazstvo vybojovali Nela Vošková z Námestova a Viktor Chajdiak z TT Vavrečka. V poslednej kategórii 12-13 ročných žiakov ktorí bežali trať 500 m zvíťazili Ema Hajdučíková z Námestova a Richard Miklušák z TT Vavrečka.

Starší žiaci (14-15 roční) bežali trať 1000 metrov a najrýchlejšie ju zvládli Lenka Malinková z KB Breza a domáci pretekár Šimon Voška.

Po žiakoch sa na hromadný štart všetkých ostatných kategórií postavilo dohromady 139 bežcov. Ako prví začali do cieľa prichádzať bežci z krátkej 5 km trate. Najrýchlejšie ju odbehol dorastenec Samuel Florek z BK Dolný Kubín, ktorý zdolal druhého Ľubomíra Záhumenského z klubu ActiveLab (Muži I.) a tretí skončil ďalší dorastenec Martin Buc z TT Vavrečka. Najlepšou dorastenkou bola Alexandra Jadroňová z Ťapešova. Medzi juniormi sa z víťazstva tešili Alžbeta Bucová z TT Vavrečka a Matúš Štraus z Oravskej Polhory.
Kategóriu Ženy I. ovládla Lucia Sirotiarová, v kategórii Ženy II. zvíťazila Erika Majdišová z Tvrdošína a v kategórii Ženy III. sa z víťazstva tešila Ľubomíra Maxová z Rabče.
Kategórii Mužov II. dominoval Marián Chajdiak z TT Vavrečka a v kategórii Muži III. zvíťazil domáci pretekár Peter Čučka.

Na hlavnej 10 km trati sa očakával tesný súboj najlepších Oravských bežcov. Naša najväčšia hviezda Mário Košút z TT Vavrečka však hneď od začiatku nastolil tempo, ktorému sa ostatní bežci nedokázali prispôsobiť. Majo tak s časom 33 minút a 35 sek. vyhral s náskokom 2:40 minúty pred Tomášom Smolkom z ŠK Bziny a o ďalších 10 sekúnd pred Dávidom Matisom z klubu 4runners Námestovo (všetci kategória Muži I.).
Najrýchlejšou ženou bola s časom 43:55 min. Miroslava Strežová z BK Dolný Kubín (Ženy I.), ktorá zdolala Jarmilu Kakusovú z KB Breza (Ženy II.) 44:57 min. a tretiu Dominiku Valkovú z Rabče (Ženy I.) 45:51 min..

Medzi juniormi na hlavnej trati zvíťazil celkovo siedmy Matej Graňák z Oravanu Oravská Jasenica.
V kategórii Muži II. jasne dominoval Andrej Páleník z Dolného Kubína, ktorý zdolal Mareka Vošku z KB Breza a Petra Malinku zo Zákamenného.
V kategórii Muži III. si už tretie tohtoročné víťazstvo v OBL-ke pripísal Patrik Skurčák z klubu James, ktorý predbehol druhého Ladislava Sventeka zo Skalitého a tretieho Jána Jankolu z Jankola Run Teamu. Medzi Mužmi nad 60 rokov bol najrýchlejší Štefan Verníček, pred Pavlom Florekom a Jiřím Malinkom (všetci zo Zákamenného).
V kategórii Ženy II. zvíťazila vyššie menovaná Jarmila Kakusová, ktorá porazila druhú Adriánu Kormaňákovú z KB Breza a tretiu Jozefínu Mikolajčíkovú z Novoti
V kategórii Ženy III. zvíťazila domáca pretekárka Beáta Medžová.

Za organizáciu patrí veľké poďakovanie tímu z BUMNO Námestovo pod vedením Juraja Jankuliaka a Mareka Pjenčáka. Krásne medaily a vecné ceny zasponzoroval hlavný organizátor TJ Oravan Námestovo a Mesto Námestovo. Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a krásny športový zážitok. Dúfame, že o rok sa opäť stretneme v Námestove.