Beh okolo Oravských kostolov dopadol na výbornú

Skvelá akcia bežcov OBL-ky sa opäť podarila 🙏🙏

Aj napriek nepriaznivému počasiu sa viac ako 70 bežcov na Kvetnú nedeľu vydalo na Beh okolo Oravských kostolov. Štart bol naplánovaný na 12:15 hod, kedy sa „pohli“ všetci bežci od jednotlivých kostolov. Takto sa podarilo prepojiť symbolickou reťazou všetky obce v okrese Námestovo. Keďže sa nejednalo o žiadne preteky, tak niektorý bežali, iní zase svoju trať odkráčali.
Zopár zdatným bežcom sa jeden úsek málil, tak si ho rady predĺžili – štvorica Marek Voška, Marek Vajdiar, Albín Kormaňák a Jakub Katrenčík zbehli 19 km keď „navštívili“ 4 kostoly a dve kapličky na trase (Vasiľov-Babín-Hruštín-Vaňovka-Vaňovská kaplička a Vasiľovská kaplička-Breza). Miroslav Ustanik z Pucova zabehol trasu 20 km z Hruštína cez Oravský Hrad, Or.Podzámok, Pribiš až do Pucova.
Výnimočný výkon podal Oravský vytrvalec Ján Jankola z Trstenej, ktorý sám obehol všetky kostoly v okrese Tvrdošín čo bola trasa dlhá približne 93 km.
Touto cestou sa chceme všetkým zúčastneným POĎAKOVAŤ za to, že si našli čas spraviť niečo pre svoje zdravie a prišli podporiť dobrú myšlienku.
Po skončení behu sa viacerí bežci stretli na štadióne v Breze, kde nám Elena Hládeková pripravila výbornú fazuľovicu a postarala sa o pitný režim.
Za magnetky Ďakujeme firme Ján Jankola – RaR.
Celú akciu sponzorsky podporil Klub biatlonu Breza.

Dúfame, že sme rozbehli novú bežeckú tradíciu a o rok sa opäť na Kvetnú nedeľu všetci stretneme.