Babohorský bežecký okruh – výsledky

Výsledky – kompletné pre všetky kategórie – stiahni tu
Fotogaléria od autora Michala Strnála – pozri tu

V piatok 12. augusta podvečer sa viac ako 150 pretekárov postavilo na štart 3. ročníka Babohorského bežeckého okruhu, ktorý je už od svojho začiatku súčasťou Oravskej bežeckej ligy (OBL). Počasie vyšlo na 1+ a tak sme si mohli poriadne zabehať. Pri chate Slaná voda v Oravskej Polhore boli pre pretekárov pripravené dve trate – hlavná 11 km a krátka 5,5 km.
Ako je v OBL-ke už zvykom tak ako prvé vybehli na trate deti. Najmenší bežali 300 metrový okruh okolo chaty, tí mladší museli rovnaký okruh odbehnúť 2-krát a starší žiaci 12-15 rokov bežali 2 km.
Poradie najlepších v jednotlivých kategóriách:
Najmladší žiaci 2014 a mladší:
1. Vladimír Mikula (Námestovo), 2. Oliver Pňaček (Oravské Veselé), 3. Patrik Spuchlák (Námestovo)
1. Dorota Holmíková (TT Vavrečka), 2. Alžbeta Brišová (Oravská Lesná), 3. Sabina Ondreková (Beňadovo)
Mladší žiaci 2011-2013:
1. Filip Zamborský (Oravská Polhora), 2. Šimon Murín (Oravská Polhora), 3. Imrich Škombár (Námestovo)
1. Nela Vošková (Námestovo), 2. Kristína Marlengová (Oravská Polhora), 3. Eliška Malinková (Zákamenné)
Starší žiaci 2007-2010:
1. Fedor Škombár (Námestovo), 2. Adam Mikula (Námestovo), 3. Šimon Voška (Námestovo)
1. Alžbeta Jadroňová (Ťapešovo), 2. Lenka Malinková (KB Breza), 3. Zuzana Gereková (Námestovo)

Po žiakoch už nasledoval hromadný štart kategórií dorastu a dospelých.
Na krátkej trati s prehľadom triumfoval Slovenský reprezentant v behu na 800 metrov Filip Revaj z Rabče (21:08 min.), ktorý zdolal Matúša Štrausa z Oravskej Polhory a dvojicu bežcov BK Dolný Kubín Samuela Floreka a Michala Streža. Medzi ženami bola najrýchlejšia dorastenka Alexandra Jadroňová z Ťapešova, ktorá porazila Evu Mokošáková zo Zubrohlavy (Ženy I.) a Ľubomíru Maxovú z Rabče (Ženy II.).

Na dlhej trati sa opäť očakával súboj aktuálne najrýchlejšej trojice v OBL-ke – Pavla Bakoša z Chlebníc, Miloša Magerčáka z Dynamečko Suchá Hora a Mateja Graňáka z Oravanu Oravská Jasenica. Aj keď si Pavol Bakoš hneď od začiatku budoval náskok, tak podľa vlastných slov sa na trati poriadne vytrápil a v cieli sa tešil ako keby vyhral maratón. Trať zvládol za 41 minút. Druhý skončil so stratou 57 sekúnd Miloš Magerčák a tretí so stratou 1 a pol minúty dobehol Matej Graňák.
V kategórii Muži II. zvíťazil Peter Malinka zo Zákamenného, ktorý predbehol Vladimíra Madleňáka z Oravanu Or. Jasenica a tretí skončil Tomáš Madleňák z klubu TT Vavrečka.
V kategórii Muži III. opäť dominoval celkový líder kategórie Patrik Skurčák z TT Vavrečka, ktorý zdolal druhého Jozefa Kubiznu z Oravanu Or. Jasenica a tretieho Jaroslava Vrabčeka z ŠK Tvrdošín.
V kategórii Muži IV. nenašiel svojho premožiteľa ani v jedenástych pretekoch Štefan Verníček zo Zákamenného. Druhý dobehol Pavol Florek zo Zákamenného a tretí skončil Juraj Vajduliak z MK Tvrdošín.

Medzi ženami sa celkovo z víťazstva tešila Jarmila Kakusová z KB Breza (Ženy II.), ktorá zdolala domácu bežkyňu Katarínu Chromčákovú (Ženy I.) a tretiu Máriu Ogurekovú z Námestova (Ženy I.). Na treťom mieste v kategórii Ženy I. dobehla Dominika Valková z Rabče.
V kategórii Ženy II. doplnili Jarmilu Kakusovú na stupňoch pre víťazov druhá Adriána Kormaňáková z KB Breza a tretia Marcela Jankolová z Jankola Run Teamu.

Na záver chceme poďakovať celému organizačnému tímu pod vedením starostu obce Michala Strnála za krásny športový zážitok. Celú akciu sponzorsky podporila Obec Oravská Polhora.
Už sa tešíme na ďalší ročník !!