Beh okolo Lomnej – výsledky

Kompletné výsledky – stiahni tu
Fotogaléria od autora Pavla Beňuša – pozri tu

V sobotu 6. augusta sa v Lomnej konal 2. ročník Behu okolo Lomnej. Na futbalové ihrisko miestneho klubu Diamond Lomná si našlo cestu viac ako 120 pretekárov (65 dospelákov a 56 detí). Organizátori oproti minulému ročníku trochu pozmenili trasu hlavnej 10 km trate, keď na nej pridali jeden „kopček“ naviac.

Pred štartom hlavných kategórií si svoje trate odbehli najprv najmenšie deti. Predškoláci bežali 200 m, najmladší žiaci 400 m, mladší žiaci 800 m a starší žiaci bežali 2 kilometre.
Poradie detí podľa jednotlivých kategórií:
Predškoláci 2017 a mladší:
1. Michal Šnapko (TT Vavrečka), 2. Ondrej Bajčičák (Zákamenné), 3. Lukáš Rentka (TT Vavrečka)
1. Patrícia Porubská (Lipt. Mikuláš), 2. Mária Greňová (Námestovo), 3. Magdaléna Prerovská (Bratislava)
Najmladší žiaci 2014-2016:
1. Leo Bubniak (Breza), 2. Patrik Spuchlák (Námestovo), 3. Šimon Revaj (Rabča)
1. Sabina Ondreková (Beňadovo), 2. Zuzana Greňová (Námestovo), 3. Denisa Kramarčíková (Breza)
Mladší žiaci 2011-2013:
1. Šimon Murín (Oravská Polhora), 2. Nikolas Dzwonek (Lomná), 3. Martin Ondrek (Beňadovo)
1. Klaudia Sitáriková (Breza), 2. Eliška Malinková (Zákamenné), 3. Melánia Jurigová (Lomná)
Starší žiaci 2007-2010:
1. Šimon Voška (Námestovo), 2. Pavol Spuchlák (Námestovo), 3. Markus Ľuba (Lomná)
1. Alžbeta Jadroňová (Ťapešovo), 2. Lenka Malinková (KB Breza), 3. Natália Brandysová (Zákamenné)

Po nich už nasledoval hromadný štart kategórií dorastu a dospelých, ktorí bežali trate 5,5 km a 10 km.
Krátku 5,5 km trať s prevýšením 120 metrov najlepšie zvládol domáci pretekár a hlavný organizátor (vekom ešte len dorastenec) Samuel Florek, ktorý ju zabehol s časom 24:28 min. Druhý so stratou iba 13 sekúnd skončil Peter Porubský z klubu Ťapkaj team Liptovský Mikuláš a tretí so stratou 19 sekúnd dobehol Michal Strežo z BK Dolný Kubín. Najrýchlejšou ženou bola Martina Porubská (Ťapkaj team L.Mikuláš) 33:10 min., ktorá na 2. miesto odsunula dorastenku Alexandru Jadroňovú z Ťapešova 33:43 min. a tretiu Máriu Prerovskú z Bratislavy 33:57 min.

Na hlavnej 10 km trati s celkovým prevýšením 330 metrov sa hneď po úvodnom stupáku odtrhla dvojica favoritov na celkové víťazstvo – líder OBL-ky v kat. Muži I. Miloš Magerčák z Dynamečka Suchá Hora a víťaz z Vavrečky Pavol Bakoš z Chlebníc. Obaja sa svojim súperom postupne vzďaľovali a budovali čoraz väčší náskok. Napokon zvíťazil Pavol Bakoš s časom 42:22 min., ktorý porazil Miloša Magerčáka o 47 sekúnd. Tretí so stratou 2 a pol minúty dobehol Matej Graňák z Oravanu Oravská Jasenica.
V kategórii Muži II. zvíťazil Peter Malinka zo Zákamenného, ktorý zdolal Vladimíra Madleňáka z Oravanu Oravská Jasenica a tretí skončil Tomáš Madleňák z TT Vavrečka.
V kategórii Muži III. si už siedme tohtoročné víťazstvo vybojoval Patrik Skurčák z MK Tvrdošín, ktorý porazil svojho oddielového kolegu Romana Petrikoviča a tretí skončil Vladimír Kubizna z Oravanu Oravská Jasenica
V kategórii Muži IV. si po svoje desiate víťazstvo v tejto sezóne dobehol Štefan Verníček zo Zákamenného, ktorého na stupňoch doplnila tradičná dvojka súperov z rovnakej Obce – Pavol Florek a Jiří Malinka.

Na náročnú dlhú trať sa vydala pätica žien, ktoré patria medzi stálice OBL-ky. Medzi Ženami I. zvíťazila Mária Ogureková z Námestova 58:02 min., ktorá o 15 sekúnd zdolala Alžbetu Mikolajčíkovú z Novoti.
V kategórii Ženy II. sa z víťazstva tešila Adriána Kormaňáková z KB Breza, ktorá porazila Annu Chorvátovú z Orava tímu a tretia dobehla Marcela Jankolová z klubu Jankolu Run Team.

Na záver chceme poďakovať Samuelovi Florekovi, ktorý sa v tak mladom veku chopil organizačnej taktovky a s podporou klubu TJ Diamond Lomná a Obcou Lomná pre všetkých pripravili krásny športový zážitok. Ceny odovzdával starosta Obce Jozef Kresťan a predseda TJ Milan Juriga. Celú akciu sponzorsky podporili: Obec Lomná, ELM.orava, AVEX electronics, Kamenárstvo Andrej Juriga a Penzión Kamenec Zákamenné.
Pevne veríme, že o rok sa opäť všetci stretneme v Lomnej.