Vavrečská biela stopa 2023 – výsledky

Výsledkystiahni tu
Fotogalériu od autora Jarmila Kakusovápozri tu

V sobotu 11. februára si po roku do Vavrečky opäť prišli zmerať svoje sily Oravskí bežkári. Obec Vavrečka v spolupráci s OZ Vavrečské labute a TT Vavrečka pripravili krásny 2,7 km dlhý okruh pre dorast a dospelých a 1 km okruh pre žiakov. Keď k tomu pridáme výborné občerstvenie ako guľáš, šúľance, koláče pivko a punč tak organizátori a všetci dobrovoľníci svojou námahou prispeli k úžasnému športovému podujatiu. Napokon sa na štart dohromady postavilo 60 pretekárov.

Najprv štartovali žiacke kategórie, kde tí najmenší do 8 rokov si odbehli 400 metrov keď sa spolu s nimi na trať postavil aj najstarší účastník 80 ročný Lojzo Poláčik na svojich drevených lyžiach. Po nich nasledovali ml. žiaci 9-11 rokov na trati 1 km klasicky a st. žiaci 12-14 rokov 2 km klasicky. Poradie bolo nasledovné:
Chlapci 400 m:
1. Zachej Vojtechovský (TT Vavrečka), 2. Matúš Briš (Oravská Lesná), 3. Teodor Chajdiak (TT Vavrečka)
Dievčatá 400 m:
1. Zuzana Vošková (Vavrečka), 2. Alžbeta Vošková (Vavrečka)
Chlapci 1 km:
1. Viktor Chajdiak (TT Vavrečka), 2. Peter Holmík (TT Vavrečka), 3. Eliáš Vojtechovský (TT Vavrečka)
Dievčatá 1 km:
1. Dorota Holmíková (TT Vavrečka), 2. Melánia Floreková (Lomná), 3. Soňa Jančigová (Vavrečka)
Chlapci 2 km:
1. Jakub Hnojčík (Cyklistická tour), 2. Ján Buc (TT Vavrečka), 3. Sebastián Poláčik (TT Vavrečka)
Dievčatá 2 km:
1. Nela Janíková (ŠKP Námestovo), 2. Anežka Brišová (Oravská Lesná), 3. Edita Ferenčíková (Vavrečka)

Po žiakoch nasledoval hromadný štart kategórií dorastu a dospelých. Hlavné mužské kategórie (Muži I. až III.) bežali 4 kolá (10,8 km), Ženy I. až III. + Muži IV. 3 kolá (8,1) km a dorast 2 kolá (5,4 km). Hneď od začiatku sa na čele sformovala domáca dvojica bežcov z TT Vavrečka – Mário Košút (Muži I.), Slavomír Praj (Muži II.) a spolu s nimi držal krok Peter Sitárik z KB Breza (Muži III.). Táto trojica si postupne budovala čoraz väčší náskok pred ostatnými pretekármi a do konca druhého kola sa držala viac-menej pohromade. Potom sa však začal Mário Košút „starším“ borcom vzďaľovať a o víťazovi nebolo pochýb. Dvojica Sitárik – Praj tak bojovala o druhé miesto. Tento súboj napokon vyhral Peter Sitárik, ktorý Slavovi odbehol v záverečnom stúpaní. Mário Košút trať zvládol za 34 minút a 41 sekúnd a Peter Sitárik za nim zaostal len o 39 sekúnd a Slavomír Praj o minútu.

Medzi ženami bola hneď od úvodu najrýchlejšia Mária Sitáriková z Brezy (Ženy III.), ktorá 8 km zvládla za 36 minút a 26 sekúnd. Druhá dobehla domáca pretekárka Alžbeta Bucová (Ženy I.) a tretia skončila Adriána Kormaňáková z KB Breza (Ženy II.)

V kategórii Veteránov nad 60 rokov bol najrýchlejší domáci bežec Pavol Trabalka, ktorý zdolal Pavla Floreka zo Zákamenného a tretí bol ďalší domáci pretekár Anton Kristofčák.
V doraste štartovali iba dvaja súťažiaci a z víťazstva sa tak tešili Tomáš Hurák z klubu Cyklistická tour a Veronika Slaničanová z Vavrečky.

Na záver chceme touto cestou poďakovať organizačnému tímu z OZ Vavrečské labute pod vedením Slava Praja, Rasťa Poláčika, Fera Vojtechovského, Mariána Chajdiaka a všetkým ostatným dobrovoľníkom. Spoza mikrofónu nás doprevádzala dvojica Ján Madleňák a Majo Kasan, pri prezentácii pomáhali Betka Bucová, Miška Pazúriková, Erika Prajová, Pavol Hrubjak, guľáš pripravili chlapi z výboru TJ Vavrečka, punč Fero Pazúrik a Kajo Jančiga, stan postavila partia Maja Kasana. Celú akciu sponzorsky podporila Obec Vavrečka za čo jej patrí veľké ĎAKUJEM. Pevne veríme, že o rok sa opäť všetci stretneme vo Vavrečke.