Klinský krosový beh – výsledky

Výsledky kompletné (deti, dorast a dospelí) – stiahni tu
Fotogaléria od autora Mira Kovalíčka a jeho dcéry Patrície – pozri tu.

V sobotu 25. júna sa po dvoch Covidom prerušených rokoch uskutočnil 3. ročník Klinského krosového behu. Organizátori museli kvôli veľkému teplu presunúť štart o hodinu neskôr na 18:00 hod., čo sa ukázalo ako veľmi dobré rozhodnutie. Aj napriek tomu, že bolo v tom čase až 25 °C tak sa slniečko v čase pretekov schovalo za mraky a aspoň trochu tak zmiernilo námahu bežcov na hlavnej 11 km trati.

Pred štartom dospelákov si na školskom dvore najprv zmerali svoje sily najmenší pretekári. Na štart sa ich postavilo skoro 70.
V kategórii do 8 rokov bežali deti trať 200 metrov a poradie na prvých troch miestach bolo nasledovné:
Chlapci – 1. Mateo Vrábeľ (Or.Jasenica), 2. Patrik Spuchlák (Námestovo), 3. Bartolomej Belicaj (KB Breza)
Dievčatá – 1. Dorota Hoľmíková (TT Vavrečka), 2. Michaela Galgaňáková (Klin), 3. Denisa Kramarčíková (Breza)

Kategórie 9-11 ročných žiakov a žiačok bežali trať 600 metrov s takýmto poradím:
Chlapci – 1. Šimon Murín (Or.Polhora), 2. Imrich Škombár (Námestovo), 3. Viktor Chajdiak (TT Vavrečka)
Dievčatá – 1. Nela Vošková (Námestovo), 2. Eliška Malinková (Zákamenné), 3. Sofia Brišová (Or.Lesná)

Starší žiaci a žiačky 12-15 rokov bežali trať dlhú 2 km a do cieľa dobehli v takomto poradí:
žiaci – 1. Jakub Poláček (Námestovo), 2. Maroš Melišík (TT Vavrečka), 3. Adam Gogolák (Námestovo)
žiačky – 1. Nikola Stahoňová (Klin), 2. Alžbeta Jadroňová (Ťapešovo), 3. Zuzana Gereková (Námestovo)

Potom sa už na hlavnú 11 km a krátku 5 km trať vydalo 60 bežcov v kategóriách dorastu a dospelých.
Krátku trať najrýchlejšie zvládol Peter Porubský z Ťapkaj Teamu Lip. Mikuláš, ktorý zdolal Juraja Maxu ml. z KB Breza a tretí dobehol Matúš Štraus z Oravskej Polhory. Aj medzi ženami putovalo víťazstvo do rodiny Porubských, keď zvíťazila Petrova manželka Martina, druhá skončila Michaela Jendroľová z Bike run Zubrohlava a tretia Silvia Špitálová z Námestova.
V dorasteneckých kategóriách boli najrýchlejší Adam Revaj z Rabče a Alexandra Jadroňová z Ťapešova.

Hlavná 11 km trať mala prevýšenie 330 metrov a najlepšie sa s ňou popasoval Pavol Bakoš z Chlebníc časom 47:01 minúty, ktorý porazil Miloša Magerčáka z Dynamečko Suchá Hora o1:19 minúty a tretí dobehol junior Matej Graňák z Oravanu Oravská Jasenica so stratou 3:30 min.

V kategórii Muži II. bol najrýchlejšie v cieli Peter Malinka zo Zákamenného, pred Jánom Škombárom z klubu Samorasti a tretím v poradí bol Jozef Greňa z Námestova.
V kategórii Muži III. sa z víťazstva tešil Peter Čučka z Námestova, ktorý zdolal Vladimíra Pánika z Krtko team Trstená a tretieho Jozefa Jagelku z MK Tvrdošín.
Medzi najstaršími mužmi nad 60 rokov si ďalšie víťazstvo vybojoval Štefan Verníček zo Zákamenného, druhý bol Jiří Malinka zo Zákamenného a tretí dobehol Juraj Vajduliak z MK Tvrdošín.

Medzi ženami bola najrýchlejšia Jarmila Kakusová z KB Breza, ktorá zvládla trať s časom 1 hod. a 29 sekúnd. a zdolala druhú Dominiku Valkovú z Rabče o 3 minúty a tretiu Máriu Ogurekovú z Námestova o 4 a pol minúty.
V kategórii Ženy II. teda zvíťazila Jarmila Kakusová pred Annou Chorvátovou z Orava tímu a treťou Marcelou Jankolovou z klubu Jankola Run Team.

Na záver chceme poďakovať organizátorom pod vedením Antona Špitála a Dominika Baculáka za krásny športový zážitok v príjemnom a športu prajnom prostredí s chutným guľášikom. Za pomoc rovnako ďakujeme DHZ Klin a všetkým sponzorom na čele s Obcou Klin. Dúfame že o rok sa opäť uvidíme v Kline.