Beh na Štibeľ 2020 – výsledky

Bežcom na náročnej trati na vrch Štibeľ sa ukázala aj dúha – autor I.Buckulčík

Výsledky Beh na Štibeľ – pozri tu
Fotogaléria od autora – pozri tu.

Dňa 26.septembra 2020 sa v Zákamennom konal už 2.ročník Behu do vrchu Štibeľ. Vzhľadom k sprísneným opatreniam spojených s ochorením COVID-19 a predpoveďou nepriaznivého počasia sa na štart hlavnej trate postavilo „iba“ 42 bežcov. Tesne pred štartom prestalo pršať a tak sa mohli všetci vydať na náročnú 5,4 km dlhú trať s prevýšením až 460 m. Najlepšie sa s náročnými podmienkami vysporiadal dorastenec Martin Buc ml. z TT Vavrečka, ktorý porazil svojho oddielového kolegu Pavla Hrubjaka a tretí skončil Michal Strežo z BK D.Kubín (obaja kat. Muži I.).

Najlepšia trojica v kategórii Muži I. (20-39 rokov): 1. Pavol Hrubjak, 2. Michal Strežo, 3. Dávid Matis – autor Cyklokľud Zákamenné

Spomedzi žien bola najrýchlejšia Mirka Babinská z BK D.Kubín, pred dvojicou pretekárok Orava tímu – 2.Jankou Habľákovou a 3. Annou Chorvátovou. V kategórii Muži II. zvíťazil Slavomír Praj z TT Vavrečka pred Marekom Voškom z KB Breza a Martinom Bucom st. z TT Vavrečka. Ženskú kategóriu 40 a viac rokov ovládla Anna Chorvátová, pred Lenkou Mokošákovou z Bike run Zubrohlava a Máriou Bakaľovou z Ťapešova. V kategórii Muži III. sa z víťazstva tešil Jozef Kubizna z O.Jasenice, pred Vladímírom Pánikom z Krtko team Trstená a Jozefom Jagelkom z AMK Babia hora. Kategóriu Muži 60 a viac rokov vyhral Štefan Verníček z MK Tvrdošín.

Starší žiaci 12-15 rokov bežali iba polovičnú trať cca 2 km a najrýchlejšie to zvládol Samuel Florek z KB Breza. Medzi dievčatami zvíťazila Kamila Pienčáková z Rabče. Najmladšie žiactvo 6-11 rokov bežalo na 700 metrovej trati a z víťazstva sa tešili Eliška Malinková zo Zákamenného a Šimon Murín z O.Polhory.