Beh Medveďkou 2023 – výsledky

Výsledky Beh Medveďkou – pozri tu
Fotogaléria od autora Mira Kovalíčka a Patrície Kovalíčkovej – pozri tu

Poslednú júlovú nedeľu sa vo Vavrečke už po druhý krát zišli bežci OBL-ky. Aj keď minulý rok počas pretekov neustále pršalo tak výborná organizácia pod taktovkou TT Vavrečka dokázala prilákať tentokrát rekordných 170 bežcov – 90 dospelákov a 80 detí.

Najskôr sa na štart postavili najmenší pretekári, ktorí si postupne odbehli trate 200, 400, 800 a 2000 metrov. Do poradia na „bedni“ sa výsledky premietli nasledovne:
Žiaci/ Žiačky do 5 rokov (2018 a mladší) 200 m:
1., Dávid Gašpar (ActiveLab Námestovo), 2. Krištof Trabalka (TT Vavrečka), 3. Juraj Voška (Námestovo)
1. Mia Dubovská (Horná Lehota), 2. Sára Smržíková (Námestovo), 3. Lucia Rentková (TT Vavrečka)
Žiaci/ Žiačky 6-8 rokov (2017-2015) 400 m:
1. Filip Galčík (Námestovo), 2. Leo Bubniak (KBL Jasná), 3. Ján Znak (Vavrečka)
1. Ema Smržíková (Námestovo), 2. Denisa Kramarčíková (Breza), 3. Zuzana Vošková (TT Vavrečka)
Žiaci/ Žiačky 9-11 rokov (2014-2012) 800 m:
1. Michal Smržík (Námestovo), 2. D‘ Angel Ondrík (MPK Dolný Kubín), 3. Richard Pjentek (Vavrečka)
1. Dorota Holmíková (TT Vavrečka), 2. Nikola Dubovská (Horná Lehota), 3. Soňa Jančigová (Vavrečka)
Žiaci/ Žiačky 12-15 rokov (2011-2008) 2000 m:
1. Daniel Ondrík (MPK Dolný Kubín), 2. Viktor Chajdiak (TT Vavrečka), 3. Matúš Voška (Námestovo)
1. Daniela Ondríková (MPK Dolný Kubín), 2. Simona Paľová (Lokca), 3. Ella Kurtulíková (Vavrečka)

Po žiakoch nasledoval už hromadný štart kategórií dorastu a dospelých na krátku 5 km a dlhú 10 km trať.
Na krátkej trati jasne dominoval dorastenec Samuel Florek (BK Dolný Kubín), ktorý zabehol časom 25:42 minúty nový traťový rekord. Na druhom mieste dobehol so stratou 1 a pol minúty Ján Murín z Oravskej Polhory a tretí skončil s odstupom 3 minút Matúš Štraus taktiež z Oravskej Polhory.
Medzi ženami pretavila detailnú znalosť trate do víťazstva domáca pretekárka Daniela Chajdiaková, ktorá porazila druhú Annu Hurákovú z Lokce a tretia skončila Mária Bandíková z Rabčíc.
V kategórii dorastencov zvíťazil Samuel Florek, druhý skončil Šimon Voška z ŠKP Námestovo a tretí dobehol Tadeáš Chajdiak z TT Vavrečka.
Dorastenkám jasne dominovala Klaudia Sitáriková z KBL Jasná, ktorá na 2.miesto odsunula Lenku Malinkovú z klubu KB Breza a na tretie Zuzanu Gerekovú z ŠKP Námestovo.

Na hlavnej trati, kde bežci počas dvoch 5 km okruhov nastúpali viac ako 500 výškových metrov podal najlepší výkon Miloš Magerčák z klubu Dynamečko Suchá Hora, ktorý trať zdolal za 52 minút a 7 sekúnd. Na druhom mieste so stratou troch minút finišoval domáci junior Juraj Košút a tretí so stratou 3:26 minúty dobehol Jozef Košút z Klina.
V kategórii Muži I. sa k víťazovi Milošovi Magerčákovi pridali na „bedňu“ druhý Jozef Košút a tretí František Letoštiak z MK Tvrdošín.
V kategórii Muži II. zvíťazil celkovo piaty Peter Malinka zo Zákamenného, ktorý porazil dvojicu domácich bežcov TT Vavrečka Slavomír Praj a Marián Chajdiak.
V kategórii Muži III. zostalo víťazstvo opäť doma v TT Vavrečka, keď na svojej tréningovej trati dominoval Patrik Skurčák. Na druhom mieste so stratou jednej minúty dobehol Ján Jankola (Jankola Run Team) a tretí skončil Vladimír Pánik z klubu KRTKO Team Trstená.
V kategórii Muži IV. potvrdil výbornú formu Pavol Florek zo Zákamenného, ktorý si pripísal ďalšie tohto sezónne víťazstvo a na druhé miesto tak odsunul Štefana Verníčka zo Zákamenného a tretí dobehol Juraj Vajduliak z MK Tvrdošín.

Medzi Ženami bol boj o celkové prvenstvo veľmi tesný, keď sa väčšinu trate pohromade držala až štvorica bežkýň. Napokon mala najviac síl Monika Čajková z Ťapešova, ktorá zvíťazila s časom 1 hodina 8 minút a 50 sekúnd. Iba o 29 sekúnd zaostala na druhom mieste Andrea Janidžárová z Námestova a tretia so stratou 1:37 minúty dobehla Mária Ogureková z Námestova.
V kategórii Ženy I. tak víťazku Andreu Janidžárovú a druhú Máriu Ogurekovú doplnila na stupňoch tretia Alžbeta Mikolajčíková z Novoti.
V kategórii Ženy II. za celkovou víťazkou Monikou Čajkovou skončili Adriána Kormaňáková z KB Breza a Anna Chorvátová z Orava tímu.
Juniorské kategórie bežali taktiež 10 km a víťazstvá si pripísali Alexandra Jadroňová z BUM teamu Námestovo a Juraj Košút z TT Vavrečka.

Na záver chceme v mene OBL-ky poďakovať všetkým zúčastneným za účasť a za to, že prispeli ku krásnemu športovému zážitku ktorý bol spestrený aj kultúrnym programom.
🙏 V mene Triathlon Team Vavrečka ďakujeme Nadácia Kia Slovakia a firme VAMEX za ich finančnú podporu, a firme K-sten za rýchle dodanie grafiky pre tričká, diplomy, medaile a čísla pre deti. Poďakovanie patrí aj OZ Vavrečské labute , Oravská bežecká liga, starostovi Karolovi Pjentekovi, všetkým dobrovoľníkom pri registrácii, občerstvení aj tým na trati, našim starým mamám a šikovným gazdinkám z Vavrečky za výborné koláčiky, dvom partiám „guľášmajstrov“ a všetkým, ktorí podali pomocnú ruku k úspešnému priebehu celej akcie. Veľké poďakovanie patrí najmä hlavnej organizátorke Alžbetke Bucovej. Ďakujeme 🙏

🎶 O kultúrny program sa postarala mládežnícka hudobná kapela zo ZUŠ Ignáca Kolčáka, pod vedením Evy Bucovej. Súčasťou tejto kapely sú aj traja hudobníci z Vavrečky – Janko Buc – bas gitara, Sebastián Poláčik – elektrická gitara a Matúš Jančiga – bicie. Ich premiéra v rodnej obci dopadla na výbornú a veľký potlesk od divákov odmenili prídavkom. Veríme, že budeme mať možnosť vidieť ich vo Vavrečke častejšie. Detská, boli ste perfektní