22. ročník Rabčianskeho okruhu – výsledky

Výsledky Rabčiansky okruh – pozri tu.
Fotoalbum z pretekov od autora Mira Kovalíčka – pozri tu.
Video z pretekov – pozri tu.

V piatok 28.augusta v podvečerných hodinách sa v Rabči uskutočnil už 22.ročník Rabčianskeho okruhu. Na štart sa dohromady postavilo až 160 pretekárov. Hlavnú 10 km trať odbehlo 68 súťažiacich a krátku 4,6 km trať zvládlo 60 bežcov
Najrýchlejšie sa s hlavnou „desinkou“ popasoval junior Pavol Hrubjak z TT Vavrečka, ktorý porazil Mareka Floreka zo Zákamenného a Michala Streža z BK Dolný Kubín.

Trojica najlepších na trati 10 km

Medzi ženami bola najrýchlejšia Mirka Babinská z BK Dolný Kubín, ktorá tesne o 6 sekúnd zdolala Jarku Kakusovú zo Zákamenného. 3.miesto obsadila Dominika Valková z Rabče.

Najlepšia trojka v kategórii Ženy I.

V kategórii Muži II. (40-49 r.) zvíťazil Slavomír Praj z TT Vavrečka pred Marekom Voškom z KB Breza a Martinom Bucom z TT Vavrečka.
V kategórii Ženy II. sa z víťazstva tešila Anna Chorvátová z Orava tím, pred Lenkou Mokašákovou zo Zubrohlavy.
Kategóriu Muži III. ovládol Roman Petrikovič z MK Tvrdošín pred druhým Jozefom Kubiznom z Oravskej Jasenice a tretím Vladom Pánikom z Krtko team Trstená.
Na krátkej trati boli najrýchlejší dorastenci a to v poradí: 1. Martin Buc TT Vavrečka, 2. Samuel Florek KB Breza, 3. Matúš Lipničan Cyklistická tour. Spomedzi žien bola najrýchlejšia staršia žiačka Kamila Pjenčáková z Rabče pred Ninou Škapcovou z Bobrova a Lenkou Skurčákovou zo Zubrohlavy

Muži II.
Ženy II.
Muži III.

Víťazi žiackych kategórií:
Žiaci 12-15 rokov 4,6 km: Samuel Florek KB Breza
Žiačky 12-15 rokov 4,6 km: Kamila Pjenčáková Rabča
Žiaci 7-11 rokov 700 m: Maroš Farbák Vavrečka
Žiačky 7-11 rokov 700 m: Nelka Špitálová Námestovo

Na záver chceme poďakovať všetkým zúčastneným za bezproblémový priebeh celej akcie. Veľké ĎAKUJEM patrí celému organizačnámu tímu pod vedením Juraja Maxu, DHZ Rabča a Ľubici Kubasovej a Blažene Náčinovej.
PS: Ak ste postrehli nejaké problémy alebo nedostatky na trati, alebo v organizácii prosíme neváhajte nás kontaktovať aby ten nasledujúci ročník bol ešte lepší 🙂

Organizačný tím z DHZ Rabča