Beh na Brabírku napísal svoju 2.kapitolu

Výsledky Behu na rozhľadňu Brabírka – pozri tu

Fotogalériu od autorky Moniky Belicajovej – pozri tu.

Po tohtoročných problémoch a následných obmedzeniach spojených s koronavírusom COVID-19 sa prvú augustovú nedeľu podarilo odštartovať OBL-ku. Organizátorom z OZ Beskydy bez Hraníc a športovcom pod vedením Mareka Vošku sa v priebehu týždňa podarilo usporiadať 2.ročník Behu na rozhľadňu Brabírka. Veľkú snahu organizačného tímu podporilo svojou účasťou až 73 bežcov.

Pred štartom hlavnej trate – autor Monika Belicajová

Pretekov sa zúčastnili okrem stabilných účastníkov OBL-ky aj bývalí biatlonisti KB Breza – Mária a Zuzana Remeňové z Hruštína, Sebastián a Benjamín Belicajový zo Zákamenného, stolný tenisti Matúš a Dalibor Dikový z Námestova.

Víťazstvo na hlavnej trati si vybojoval junior Mário Košút z Vavrečky, ktorý zdolal druhého Róberta Judiaka (Dorastenci) z KB Breza o 28 sekúnd. Tretie miesto v celkovom poradí obsadil Máriov brat Juraj Košút (Dorastenci) z TT Vavrečka. V hlavnej mužskej kategórii 22-39 rokov triumfoval Štefan Piták z Námestova pred Marekom Florekom zo Zákamenného. Hlavnú ženskú kategóriu ovládla Mirka Babinská z BK Dolný Kubín pred Michaelou Lietavovou z Mútneho.

V kategórii Muži 40-49 rokov dominoval hlavný organizátor Marek Voška z KB Breza pred dvojicou z TT Vavrečka Slavomír Praj a Martin Buc. V kategórii Ženy nad 40 rokov sa z víťazstva tešila Anna Chorvátová z MK Tvrdošín. Kategórii Mužov 50-59 rokov dominoval Vladimír Pánik z Krtko Team Trstená pred Jozefom Kubiznom z Or. Jasenice a Jurajom Maxom z Rabče. Najstarším pretekárom bol Štefan Verníček zo Zákamenného, ktorý zvíťazil v kategórii Muži nad 60 rokov.

Žiaci od 12 do 15 rokov bežali trať dlhú 3 km a najrýchlejšie to zvládol Samuel Florek z Lomnej pred dvojicou pretekárov z Lokce Mariánom Michalčíkom a Tomášom Hurákom.
Najmladší žiaci do 11 rokov si odbehli približne 300 a 600 metrovú trať.

Štart kategórie najmladších žiakov

Veľké poďakovanie patrí organizačnému tímu pod vedením Mareka Vošku a to menovite: Peter Sitárik, Milan Voška, Miroslav Judiak, Ján Paľo, Ľubica Kubasová, Blažena Náčinová, Marieta Florková, Juraj Hurák, Anton Náčin. Priestori tržnice a výbornú fazuľovicu nám pripravil Dušan Kováč. Sponzorsky celú akciu podporilo OZ Beskydy bez hraníc a o nápoje sa postarali Ján Madleňák a Pivovar Urpín.