Beh Bobrovský chotárom – výsledky

Výsledky – zatiaľ len pre kategórie st. žiaci a dospelí – pozri tu
Fotogaléria od autora Patrika Barčáka – pozri tu

V sobotu 23. júla sa v Bobrove uskutočnil 2.ročník Jakubovského behu Bobrovským chotárom. Do časového rozpisu výrazne zasiahlo počasie, keď tesne pred štartom sa spustil silný lejak a štart pretekov tak musel byť o hodinu odložený. Po osviežení vzduchu sa teda mohlo viac ako 120 bežcov vydať na trať.
Najprv si svoju trať odbehlo viac ako tridsať najmenších detí, ktorým sa však neurčovalo poradie.

Po nich nasledovali starší žiaci 12-15 rokov, ktorý bežali trať dlhú 2,5 km. Medzi chlapcami sa z víťazstva tešil Kristián Babinský z Rabče, ktorý zdolal Šimona Vošku z Námestova a Matúša Vošku z Námestova. Medzi dievčatami bola najrýchlejšia Alžbeta Jadroňová z Ťapešova, ktorá zdolala o 11 sekúnd Veroniku Dudášovú a tretia dobehla Lenka Malinková z KB Breza.

Po žiakoch sa 72 bežcov postavilo na hlavnú 10 km trať a krátku 6,5 km trať.
Kratšiu trať najrýchlejšie zabehol Michal Strežo z BK Dolný Kubín s časom 25:41 min, ktorý zdolal druhého Matúša Štrausa z Oravskej Polhory o 48 sekúnd a tretí skončil domáci bežec Juraj Kurjak so stratou 1:12 min.
Medzi ženami bola najrýchlejšia Michaela Jendroľová z Klina, ktorá trať zvládla za 35:07 min. Druhá skončila jej dcéra Lea Jendroľová a tretia dobehla Marcela Tropeková z Rabče.

Na hlavnej 10 km trati sa po krátkom čase od štartu sformovala silná trojica Oravských bežcov – Martin Rusina z Námestova/BMSC, Pavol Bakoš z Chlebníc a Miloš Magerčák z Dynamečko Suchá Hora, ktorí si pred ostatnými pretekármi postupne budovali čoraz väčší náskok. Táto trojica sa neroztrhala ani v stúpaní a tak si to rozdali v záverečnom šprinte. Víťazstvo na páske si napokon „urval“ Martin Rusina, ktorý o stotinku zdolal Pavla Bakoša a tretí so stratou 8 sekúnd dobehol Miloš Magerčák.

V kategórii Muži II. bol najrýchlejší Rudolf Rusina z Námestova, ktorý nadelil druhému Petrovi Malinkovi zo Zákamenného 2 a pol minúty a tretiemu Vladimírovi Madleňákovi z Oravanu Or.Jasenica 5 minút.
V kategórii Muži III. sa z víťazstva tešil Patrik Skurčák z MK Tvrdošín, ktorý zdolal oddielového kolegu Romana Petrikoviča a tretieho Jána Jankolu z klubu Jankola Run Team.
Medzi najstaršími mužmi nad 60 rokov si ďalšie víťazstvo vybojoval Štefan Verníček zo Zákamenného, druhý bol Pavol Florek zo Zákamenného a tretí dobehol ďalší Zákamenčan Jiří Malinka.

Medzi ženami bola celkovo najrýchlejšia Jarmila Kakusová z KB Breza s časom 45:45 min., ktorá zdolala Máriu Ogurekovú z Námestova a tretia skončila domáca bežkyňa Kristína Kolčáková.
Poradie v kategórii Ženy I. – 1. Mária Ogureková (Námestovo), 2. Kristína Kolčáková (Bobrov), 3. Eva Koka
Poradie v kategórii Ženy II. dopadlo nasledovne: – 1. Jarmila Kakusová (KB Breza), 2. Anna Chorvátová (Orava tím), 3. Marcela Jankolová (Jankola Run Team)
Dorastenci a dorastenky tentokrát bežali tiež 10 km trať a najrýchlejšie ju zvládli Juraj Košút z TT Vavrečka a Alexandra Jadroňová z Ťapešova.

Na záver chceme poďakovať všetkým zúčastneným, že aj napriek časovému sklzu vydržali a podporili tak toto krásne bežecké podujatie. Za organizáciu ďakujeme hlavne tímu z ActiveLab pod vedením Patrika Barčáka, bratom Martinovi a Andrejovi Namislovským, DHZ Bobrov- ktorí sa postarali o korigovanie bežcov a zaistenie bezpečnosti na trati, obci Bobrov za ústretovosť a zasponzorovanie časomiery, reštaurácii Janči za občerstvenie a ostatným spoznorom, ktorí každý nemalou zásluhou zabezpečili chod tohto podujatia: firmy- D.J.G. Group s.r.o.; TRIV sťahovanie; DECODOM Námestovo; Finexs STK, FRESH Martin Sučák, Pekáreń Plutinský s.r.o., Krčma Severka, Ovocie a zelenina- Martin Svrček, Tlačiareň Kubík, TOPFIT.sk- športové a rehabilitačné pomôcky. Ďakujeme a dúfame, že o rok sa opäť na konci júla všetci stretneme v Bobrove.