3. ročník Behu na Brabírku – výsledky

Výsledky Behu na rozhľadňu Brabírka – pozri tu.

V piatok 9. júla 2021 sa uskutočnil už 3.ročník Behu na rozhľadňu Brabírka v Lokci. Aj napriek neľahkej situácii ohľadom pandemických opatrení sa bezmála 60-tka bežcov postavila na štart pretekov. OZ Beskydy bez hraníc a športovci pod vedením Mareka Vošku opäť pripravili pekné preteky vedúce lesnou cestou s prevýšením až 300 metrov.

Na úvod si za hlasitej podpory dospelákov odbehli svoju 500 metrovú trať tí najmenší pretekári. Potom nasledoval hromadný štart ostatných kategórií. Najrýchlejším bežcom bol dorastenec Róbert Judiak z Dolného Kubína, ktorý časom 21:46 minúty utvoril traťový rekord. Za ním dobehla dvojica bežcov z TT Vavrečka Mário Košút so stratou 41 sekúnd a Pavol Hrubjak so stratou 1:13 min. Najrýchlejší čas spomedzi žien dosiahla Jarmila Kakusová zo Zákamenného (kat. ženy 40-49 r.), ktorá porazila Adriánu Rončákovú z Lokce a Simonu Lomazovú z D.Kubína (obe kat. ženy 22-39r.). Medzi Juniormi bol najrýchlejší Matej Graňák z Or. Jasenice. Kategriu dorasteniek vyhrala Nina Škapcová z Dukly B.Bystrica.

Starší žiaci a žiačky bežali trať dlhú 3 km a víťazstvo si vybojovali Tomáš Hurák z Lokce a Lenka Malinková zo Zákamenného. Vo veteránskych kategóriách boli najrýchlejší Peter Malinka – Zákamenné (40-49 r.) Roman Petrikovič – MK Tvrdošín (50-59 r.) a Štefan Verníček – MK Tvrdošín (nad 60 r.).

Keďže, pandemická situácia nedovolila OBL-ke uzavrieť uplynulý ročník vyhodnotením celkového poradia, tak na záver boli odovzdané ceny najlepším bežcom za minulého ročníka.

Ceny pre najlepších bežcov z ročníka 2020

V mene organizátora všetkým zúčastneným Ďakujeme, že podporili našu snahu. Veľké poďakovanie patrí aj organizačnému tímu okolo Mareka Vošku a to menovite: Peter Sitárik, Alenka Beloritová, Juraj Hurák, Ján Socha, Ján Paľo, Ľubica Kubasová, Blažena Náčinová, Mária Kolenová, Yveta Volčeková, Martin Náčin, Rastislav Račák, Juraj Maxa.

Sponzorsky celú akciu podporili Marek Voška, Ján Madleňák, OZ Beskydy bez hraníc, Martin Náčin